Rusça Tercüme Bürosu

rusca_tercume_burosu

Rusça Tercüme Bürosu – Profesyonel Rusça Çeviri & Tercüme Hizmetleri

Rusça Çeviri CanCan farkı ve kalitesi ile geliyor. Uzman yönetim ekibi, deneyimli çevirmen kadrosu ve sektörel bilinçten güç alan vizyonu ile her an, her koşulda çözüm ortağınız olmayı hedefliyoruz. Türkçe Rusça Çeviri ve Rusça Türkçe Çeviri için en uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz.

Rusça tercüme geniş bir dil ailesini kapsıyor çünkü sınırlar dahilinde yaklaşık 100 farklı dil bulunuyor. Rusya’da Resmi dil Rusça olmakla birlikte, Ukraynaca ve Tatarca da oldukça fazla konuşuluyor. Beyaz Rusya’da ise resmi dil olan Belarusça ve Rusça dışında Polonyaca da yaygın biçimde konuşuluyor. Slav dillerinden olan ve Avrasya’da yaygın biçimde konuşulan bu dilin kökeni Hint-Avrupa dil grubuna dayanıyor. CanCan Tercüme Bürosu bünyesinde hem dilin gereklerine hem de bahsi geçen tüm bu arka plana hakim tercümanlar bulunuyor. Yazılı ve sözlü çeviri talepleriniz için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilir, detaylı bilgilendirmeleri bizatihi bizden rahatlıkla alabilirsiniz.

Rusça Çeviri Fiyatları

Rusça Çeviri ücretleri lehçeye, hedef – kaynak dile, karakter / kelime sayısına, yazılı metnin teknik bilgi gereksinimine, tercüme türüne, teslim sürecine göre farklılaşabiliyor. Rusça simültane tercüme, ardıl tercüme, seslendirme, dublaj, altyazı fiyatları ile Rusça gümrük çeviri belgesinin ücreti elbette aynı olmuyor. Acil tercüme gereksinimi, ekstra proofreading isteği, post production talebi gibi hususlarda fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Bununla birlikte, uzun süreli ortaklıklarımızla özel fiyat anlaşmaları benimsediğimizi, salt karakter üzerinden fiyatlandırma sunmadığımızı da belirtmemiz önem arz ediyor. Fiyat teklifi almak için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Rusça Çeviri Dillerimiz Neler?

 • Eski Sovyet sınırlarındaki ülkelerde konuşulan ve Slavcadan farklılık göstermeye 6. yüzyıldan itibaren başlayan dil, geniş bir kültür külliyatını da içerisinde barındırıyor. Rusya dilleri, konum itibari ile Lehçe, Slovakça, Beyaz Rusça, Ukraynaca, Çekçe, Bulgarca, Makedonca, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Karadağça dilleri ile yakın ilişkilidir.
 • CanCan Tercüme Bürosu olarak, bahsi geçen dillerin tümünde çeviri hizmeti sunuyoruz. Hedef – kaynak dil fark etmeksizin tercüme gereksinimlerinizi bize yönlendirebilirsiniz.
 • Ana dil ya da ikici dil olarak Rusça’nın konuşulduğu bölgelerle iş ortaklıklarınız, ticaret anlaşmalarınız, gümrük işlemleriniz varsa, bunların çeviri yükünü üzerinizden alıyoruz. İş sözleşmesi, anlaşma maddeleri, özel izinler vb. yazılı içerikleri anlaşılır, teknik bağlama sadık biçimde hazırlıyor ve sizlere ulaştırıyoruz.
 • Makedonca ÇeviriHırvatça Çeviri ve Beyaz Rusça Çeviri taleplerinde, diğer dil ailelerinde yaptığımız gibi hızlı ve güvenilir olmayı amaçlıyoruz. Rus dillerine yönelik seslendirme hizmetlerimizi diksiyonu düzgün, sesi etkileyici, konuşması akıcı, hitabeti kuvvetli ses sanatçılarımızla gerçekleştiriyoruz.
 • Bu dili konuşan bölgelerin fazla olması dolayısıyla ülkesel, bölgesel, yerel dil farklılıklarını dikkate almayı önceliyoruz. Çünkü dil bölgeye, lehçeye ve ağıza göre farklılık gösteriyor. Detaylı bilgi almak adına bizlere ulaşmanızı bu noktada önemli buluyoruz.

Türkçe Rusça Çeviride Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusça çevirisi yapılacak yazılı metnin hangi bölge kaynaklı olduğunu ya da olacağını ilkin belirlemek, çeviriye buradan hareketle başlamak gerekiyor. Lehçe farkını hafife almamak adına kalitesiyle öne çıkan Rusça tercüme bürosu ile çalışmanızı öneriyoruz. Örneğin Beyaz Rusça Türkçe çeviri istendiğinde Belarusça çevirmen ile çalışılması gerekiyor. Büronun güvenilir olması, deneyimli ekiple çalışması sizi maddi ve manevi yüklerden kurtarıyor. Şayet marka imajınızın hem müşteriler hem de iş ortaklarınız nazarında çok iyi olmasını önceliyor, mevcut ve potansiyel müşterilerin düzenli periyotta artmasını istiyorsanız onlara hatasız, doğru, net metinler ulaştırmanız gerekiyor. Bunun yolu da hem içerik üretiminin hem de tercüme metinlerinin başarılı olmasından geçiyor. Çeviri dil çiftine hakimiyet ilk sıralarda yer alıyor. Rusça çeviri İngilizce, Türkçe, Azerice de dahil pek çok dile yönelik olabiliyor. Türkçeden ya da Türkçeye çeviri olması farklı tercümanları gerekli kılabiliyor.

İngilizce Rusça Çeviri

Değişen ve gelişen dünya sistemi ile her geçen gün gerek siyasi gerek ekonomik nedenler, eğitim şartları gerek ticari görüşmeler sebebiyle ülkemizin Rusya ile etkileşimi artmakta. Bunun sonucunda bağımsız kişilerin veya büyük çaplı şirketlerle kurum ve kuruluşların resmi yazışmalarda, eğitim dilinde ortaya çıkan dil farklılığı sebebiyle Rusça diline tercüme yapabilen yeminli tercümanlara ihtiyaçta artmaktadır. Artık neredeyse her tercüme bürosu müşterilerine Türkçe- Rusça veya Rusça dilinden Türkçe’ ye tercüme hizmeti sunmakta. Ancak son yıllarda sadece Türkçe’ den Rusça ’ya veya Rusça’ dan Türkçe’ ye yapılan tercüme hizmetleri yeterli olamayabiliyor. Çünkü kimi zaman evrensel dil olarak kabul ettiğimiz İngilizce, resmi yazışmalarda daha aktif yer alabilmekte. Özellikle konsolosluklar, büyükelçiliklerde ve lisans ile lisans üstü eğitim seviyelerinde yapılacak resmi yazışmalarda İngilizce’ den Rusça’ ya tercüme ihtiyacı doğabilmektedir.

Ayrıca aile kurma yolunda gerçekleştirilmesi gereken resmi işlemlerin geçerli olması için işlemler esnasında taraflardan birisinin Rusya vatandaşı olması ve Türkçe bilmemesi durumunda yeminli bir Rusça tercümanı yetkililerce şart olarak konulmuştur. Bu sebeple artık İngilizce-Rusça tercüme de en az ana dil çevirileri kadar büyük bir öneme sahip olmakta. Ve her tercüme işleminde büyük bir öneme sahip olan tercümenin doğruluğu bu tür resmi yazışmalarda daha fazla ön plana çıkmaktadır. Çünkü resmi yazışmalarda yapılabilecek en ufak bir hata kişilerin sahip olduğu haklardan yoksun kalmasına veya yazışmalardan olumsuz sonuçlar çıkmasına neden olabilecektir. Cancan Tercüme Bürosu olarak alanında uzman ve alan deneyimi yüksek yeminli tercümanlarımız ile İngilizce’ den Rusça diline tercüme hizmeti sunmaktayız. İngilizce-Rusça tercüme talepleriniz için tercüme büromuz ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Rusça İngilizce Çeviri

 Ülkeler arasında gerekli olan resmi yazışmalar genellikle ana dil üzerinden bir başka ülkenin ana dili üzerine veya tam tersi başka bir ana dilden Türkçe’ ye tercüme edilecek şekilde olmaktadır. Fakat kimi zaman bu yazışmaların farklı ülkelere aktarımı esansında ana dil üzerinden değil evrensel dil kabul edilen İngilizce üzerinden teslim edilmesi gerekebilmektedir. Bunun yanı sıra;

 • Rusya’ da eğitim veya ekonomi gibi farklı nedenlerle bulunan vatandaşlarımızın farklı Avrupa ülkelerine iletilmek üzere hazırlanması gereken resmi yazışma belgelerinin İngilizce olması gerekmektedir. Bu yazışmaların mümkün olabilmesi için Rusça’ dan İngilizce diline tercüme yapılması durumu ortaya çıkmaktadır.
 • Rusça dilinden İngilizce’ ye yapılan çeviriler anadilden yapılan çevirilere kıyasla daha özenli ve titiz bir çalışma gerektirmektedir. Çünkü ana dilde yapılan tercümelerde kendi dilimizin dilbilgisi kurallarına var olan bir aşinalığımız varken iki farklı dil arasında yapılan tercümelerde iki dilin dilbilgisi kurallarına uyum sağlamak ve lokalizasyonuna dikkat etmek daha fazla özveri gerektirmektedir.

Cancan Tercüme Bürosu olarak İngilizce’ den Rusça’ ya yapılacak tercüme isteklerinize her iki dilde de uzmanlaşmış kadromuz ile hizmet sunmaktayız.

Acil Rusça Tercüme Hizmeti

Tercüme konusunda kişiler her zaman geniş zaman dilimlerine sahip olmayabilir. Kimi zaman resmî belgeler veya tercüme edilmesi gereken diğer türde belgelerin için oldukça dar zaman dilimlerinde tercüme edilmesi gerekebilir. Kısa sürede tamamlanması gereken Rusça tercümeleriniz için evinizden veya ofisinizden ayrılmanıza gerek olmadan Cancan Tercüme Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli yeminli tercümanlarımız acil Rusça metin, resmî belge ve sözlü tercüme ihtiyaçlarınıza göre titiz bir şekilde hizmet sunmaktadır. Cancan Tercüme Bürosu çağrı merkezi üzerinden eğitim içerikleriniz, tıbbi ve diğer konularda ihtiyacınız olan tercüme işlemleri hakkında anlık durum bilgisi alabilir ve acil bir şekilde tercüme edilmesi gereken belge talebiniz hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür. Acil Rusça çeviri hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için Cancan Tercüme Bürosu çağrı merkezinden ulaşarak yetkili personellerimiz aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Rusça Lokalizasyon Hizmeti

Rusya coğrafi bölge ve yerleşim olarak oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Bunun yanı sıra ana dili Rusya sınırları dışında da birçok ülke de resmi dil olarak Rusça kabul edilmekte ve kullanılmaktadır. Hint-Avrupa dil familyasının Slav grubunda yer alan Rusça dünya üzerinde neredeyse 161 milyon insan tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kadar fazla insan tarafından kullanılması ve geniş bir coğrafyaya yayılması dil üzerinde farklılıkların oluşmasına neden olmuştur. Tıpkı ülkemizin farklı bölgelerinde kullanılan ana dilimizde ortaya çıkan şive farklılıkları gibi Rusça dilinin de kullanıldığı coğrafyalara göre telaffuz farklılıkları görülebilmektedir. Mesela Moskova’ da aktif olarak kullanılan Rusça ile Minsk sınırları içerisinde kullanılan Rusça arasında belirgin aksan farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu aksan farklılıkları tercüme yapılırken çok büyük bir öneme sahip olmaktadır. Aksan farklılıkları tercüme yapılırken lokalizasyon olarak bilinen yerelleştirme hizmetinin önem kazanmasına neden olmaktadır.

Yerelleştirme (lokalizasyon) tercüme yapılan dilin kullanıldığı coğrafyaya, yaşam koşullarına ve dilbilgisi kurallarına uyum sağlanarak düzenlenmesi olarak ifade edilebilir. Rusya’nın geniş bir coğrafya da bulunması ve çok fazla bölge de kullanılıyor olması tercüme esansında yapılacak lokalizasyon işleminin zorlaşmasına neden olabilmektedir. İdeal bir tercüme işleminde, tercüme yapan kişinin yalnızca Rusça dilinin dilbilgisi kurallarına hâkim olması yeterli olmayarak ayrıca tercüme edilecek dilin kullanıldığı bölgenin coğrafik özelliklerine ve bu bölgede yaşayan kişilerin yaşam koşullarına da hâkim olması beklenmektedir. Yetkin kadrosu ile Rusça tercüme hizmeti sunmanın yanı sıra alanın da uzman bir şekilde lokalizasyon hizmeti alabilmek için Cancan Tercüme Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz. Alan tecrübesine sahip yeminli tercümanlar ile titiz ve hızlı bir Rusça lokalizasyon hizmeti sunmaktayız.

Rusça Sözlü Tercüme Hizmeti

Tercüme denildiği zaman çoğu kişinin aklına sadece metin tercümeleri gelse de tercüme hizmetleri sadece yazılı metinlerle sınırlı olmamaktadır. Resmi yazışmalarda ve farklı türde metinlerde gerekli olan tercüme hizmetinin yanı sıra sözlü tercüme hizmetleri de verilmektedir. Noterlerde satış, vekalet ve sözleşme gibi işlemlerde taraflardan birisinin Türkçe bilmiyor olması halinde sürecin tarafa anlatılması ve işlemlerde gerekli onayların alınabilmesi için kişilerin sözlü tercüme yapan bir tercümana ihtiyacı olacaktır. Yine aynı şekilde mahkemelerde tanık, sanık, davalı veya davacı gibi taraflardan birisinin ana dilinin Türkçe olmaması ve Türkçe bilmiyor olması da sözlü tercümana ihtiyaç duyulmasına neden olacaktır.

Evlilik işlemleri esansında taraflardan birisinin Rus vatandaşı olup Türkçe bilmemesi halinde Rusça sözlü tercüme yapabilen yeminli bir tercümanın tercüme yaparak tarafı bilgilendirmesi ve onayının alınması halinde gerekli işlemler tamamlanabilecektir. Çünkü bu tür resmi işlemlerde tarafların ikisinin de Türkçe bilme veya işlem esnasında Rusça Yeminli Tercümanın taraflara eşlik etme şartı bulunmaktadır. Resmi işlemlerin yanı sıra görüşme, toplantı veya eğitimsel seminer ve konferanslarda Türkçe bilmeyen Rus eğitmenler ile konuklar için yine Rusça sözlü tercüme hizmeti sunan bir tercümanın ortamda bulunması gerekli olacaktır. Cancan Tercüme Bürosu olarak alanında uzman Rusça yeminli tercümanlarımız ile

 1. Rusça Simültane Tercüme hizmeti,
 2. Rusça Ardıl tercüme hizmeti,
 3. Rusça Fısıltı Tercüme hizmeti olmak üzere üç farklı yöntemle sözlü tercüme hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimizi sunarken müşterilerimizle aktif bir şekilde iletişim kurarak hata olasılıklarını ortadan kaldırarak kaliteli ve hızlı bir çalışmayı prensip edinmekteyiz.

Rusça Yeminli Tercüme

Ülkeler arasında gerçekleştirilen resmî belgelerin geçerli kabul edilebilmesi için bu belgelerin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi ve bu işlemin onaylı olması gerekmektedir. Tercümesi yapılan belgeler yetkili kişiler tarafından iki şekilde onaylanır. Sadece Rusça dilinden yapılan tercümeler için değil diğer dillerden yapılan tercümelerin tamamı için de bu durum geçerlidir. Onaylama işlemlerden birincisi Rusça yeminli tercümanlar ve federasyon tarafından yapılan onaylama işlemidir. Yeminli bir tercüman tarafından tercümesini yapılan belgelerin altına tercümanın kendi imzasını atması ve mührü ile onaylaması gerekmektedir.

Mesela Rusça’ dan Türkçe’ ye veya Türkçe’ den Rusça’ ya çevrilen bir metnin onaylanmış olması için tercümesini yapan yeminli tercümanın imzasını ve mührünü taşıması gerekir. Yeminli tercüman tarafından onaylanan belge federasyona iletilerek bir de federasyon tarafından onaylanır. Bu onaylama işlemi sonrasında belgeye federasyon tarafından bir onay kodu verilir ve belge onaylı bir belge olma özelliği kazanır. Belgelerin onaylanmasının ikinci yolu ise noter tasdiki işleminden geçmektedir. Rusça yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılan belge tercümanın kendi imzası ile onaylandıktan sonra notere sunulur. Noter bu belgenin tercümesini yeminli bir tercüman tarafından yapıldığına dair onay verir. Noter onaylı ve yeminli tercüman onaylı tercüme işlemleriniz için Cancan Tercüme Bürosu ile iletişime geçerek hızlı ve güvenilir bir hizmetten faydalanabilirsiniz.

7/24 Rusça Çeviri Hizmeti

Rusça tercüme hizmeti başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkelerde son yıllarda en çok talep edilen tercüme hizmetleri arasında yer almaya başlamıştır. Tercüme hizmeti için en önemli noktalarından birisi tercüme hizmetinden günün her saatinde faydalanabilir olmasıdır. Bu sebeple Cancan Tercüme Bürosu 7/24 çeviri hizmeti sunarak günün her saati ulaşılabilir olma özelliği taşımaktadır.  Başta hukuki, ticari, tıbbi ve eğitim alanlarında Cancan Tercüme Bürosu olarak kaliteden ödün vermeksizin hızlı ve güvenilir bir şekilde Rusça tercüme hizmeti sunmaktayız. Tercüme konusunda hata payı olmaksızın kaliteli sonuçlar alabilmeniz için alanında uzman yeminli tercümanlarımızla 7 gün 24 saat kesintisiz olarak müşterilerimizle iletişim halinde olmayı prensip olarak belirledik. Farklı sektörlerde yapılan tercümeler alanında uzmanlık gerektirmektedir. Farklı sektörlerde alan bilgisine ve teknik alt yapıya sahip Rusça yeminli tercümanlarımız ile günün her saati tercüme hizmeti alabilmektesiniz.

Rusça Tercüme Türleri

Farklı amaçlarla ve farklı niteliklere sahip belgelerin resmî kurumlarda kullanılmak üzere Rusça dilinde tercüme edilmesi gerekebilmektedir. Bu belgelerin bazıları ticari, hukuki, teknik, akademik, edebi ve resmî belgeler olabilmektedir.  Bu belgelerin detaylarına örnek verilmesi gerekirse mesela ticari belgeler genellikle sözleşme, bilanço, vergi tabelası, ticari sicil gazetesi gibi türde belgeler olarak resmi işlemler esnasında bu belgelerin farklı dillere tercüme edilmesi gerekmektedir. Ayrıca resmi kurum ve kuruluşların talep ettiği,

 • Kimlik belgesi ve aile cüzdanı,
 • Üniversite ve lise diplomaları,
 • Adli sicil kaydı ve nüfus kayıt belgesi örneği,
 • Araba ruhsatı ve müteahhitlik karnesi,
 • Evlilik kaydı sureti ve evlilik belgeleri,
 • Tapu ve gümrük beyannamesi gibi belgelerin de yurt dışında kullanılabilir olması için yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmeleri gerekmektedir.

Bu belgelerin geçerli olabilmesi için yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi ve noter tarafında onaylanması gerekir. Ayrıca farklı dillere yapılan tercümeler esnasında tercüme yapan tercümanların çeviri yapılacak dil üzerinde dilbilgisi hakimiyetinin yanı sıra uygun lokalizasyon işlemlerini de yapabilecek yeterlilikte olması beklenilir. Rusça tercümesini yaptırmak istediğiniz belgelerin listesini oluşturmak gerekirse şu şekilde bir liste oluşacaktır,

 1. Rusça Tıbbi Tercüme: Tıbbi alanda Rusça tercümesi yaptırılacak belgelerin başında ilaç prospektüsleri, laboratuvar sonuçları, doktor raporları ve tıbbi cihaz kullanım kılavuzları gibi belgeler gelmektedir. Tıbbi alanda Rusça tercümesi yapılacak belgelerin
 2. Rusça Teknik Tercüme: Teknik belgelerin tercümeleri genellikle kurum ve firmalar için gerekli olmaktadır. Makine kullanım kılavuzları, teknik olarak hazırlanmış şartnameler ile resmi ihale evrakları gibi belgeler Rusça teknik alanda tercüme yapılan belgelere örnek olmaktadır.
 3. Rusça Genel Tercüme: Rusça dil alanında gerekli tercümanlık eğitimlerini tamamlamış, Rusça çevirisi söz konusu olduğunda uzmanlığını kazanmış, farklı uzmanlık alanlarına sahip yeminli tercüman kadrosu ile genel alanlarda kaliteli ve hızlı bir şekilde gelen konularda çeviri hizmeti sunmaktayız.
 4. Rusça Akademik Tercüme: Akademik alanda Rusça tercümesi yapılabilen belgeler ise şu şekilde sıralanabilmektedir,
 • Tezler ve ödevler,
 • Karne ve not dökümü,
 • Öğrenci belgesi,
 • Transkript ve not belgesi gibi akademik alan da kullanılan belgelerin tercümeleri alanında uzman yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır.
 1. Rusça Web sitesi Tercümesi: Rusça web sitesi tercümesi genelde büyük çaplı yurt dışına da hizmet veren şirketler, kurumlar ve kuruluşlar tarafından ürün tanıtımı yapmak, hizmet tanıtımı yapmak ve daha büyük müşteri kitlesine ulaşmak amacıyla talep edilmektedir. Kimi zaman var olan web sitelerine dil seçeneği olarak Rusçanın eklenmesi talep edilebilirken kimi zamanda web sitesinin tamamının Rusça olarak düzenlenmesi talep edilebilmektedir. Web sitelerinin tercümesi yapılırken talep eden şirketin çok iyi tanınması, verilen hizmetlerin detaylarının bilinmesi ve ürün tanıtımlarının etkileyici olması beklenir. Bu sebeple bu tercümeyi yapacak yeminli tercümanın hem Rusça diline hakimiyeti hem de müşteri ile iletişiminin oldukça güçlü olması beklenir. Cancan Tercüme Bürosu tercüme süreçlerinde müşteri memnuniyetine sahip birçok kurum ve firma tarafından onaylanmış projelerde kaliteli, hızlı çeviri hizmeti sunmaktadır.

CanCan tercüme bürosu olarak hizmet verdiğimiz tüm dillere göz atmak için tıklayın.

CanCan tercüme bürosu olarak tüm hizmetlerimize göz atmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button7/24 Arayın Hemen Teklif Alın