Norveççe Çeviri Hizmeti

norvecce_tercume_burosu

Profesyonel Norveççe Çeviri & Tercüme Hizmetleri

CanCan Tercüme Bürosu profesyonel Norveççe çeviri ve tercüme hizmetleri ile karşınızda! Yazılı ve sözlü çeviriler, seslendirme, dublaj, altyazı hazırlama da dahil Norveççe hizmet ve servislerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuzey Cermen dil grubuna bağlı olan ve Norveç’te konuşulan bu dile yönelik çeviri talepleri her dönem biraz daha artış gösteriyor. Gelişen ticaret ortaklıkları, küreselleşme, dijital dönüşüm gibi unsurların etkisi ile de şekillenen bu taleplerin hızlı ve kaliteli biçimde karşılanması marka imajı bağlamında önem arz ediyor.

Norveççe Çeviri Sürecimiz Nasıl İşliyor ?

CanCan Tercüme Bürosu olarak Norveççe Türkçe çeviri, Norveç dili ile diğer lisanlar arası tercüme hizmetlerini sizlere sunuyoruz. Yazılı ve sözlü çeviride ilkin teslim tarihi, hangi diller arası tercüme yapılacağı ve fiyat gibi konuları belirliyoruz. Akabinde metni konunun uzmanı çevirmene iletiyoruz. Bu noktada Norveççeden mi yoksa Norveççeye mi olacağını, hangi sektöre yönelik olduğunu belirleyerek en uygun çevirmene yönlendiriyoruz. Çünkü örneğin medikal bir içerik ile Norveççe gümrük tercümesi arasında teknik farklılıklar bulunuyor ve işin uzmanı tercümanı tercih etmemek hem çevirilerin kalitesini düşürebiliyor hem de teslim sürecini uzatma riskini içeriyor.

Çevirisi tamamlanan metin Norveççe proofreading sürecine alınıyor ve akabinde size teslim ediliyor. Tüm bu adımlar uzun sürüyormuş izlenimine kapılmayın, kısa sürüyor ve planlanan tarihte sizlere ulaştırılmış oluyor.

Sözlü tercümede Norveççe simültane ve ardıl çeviri hizmetlerimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra seslendirme, dublaj ve altyazı hazırlama servislerimizle de sizlere hizmet sağlıyoruz. Seslendirme ve dublaj hizmetlerimizde özel stüdyoda, modern seslendirme ekipmanları ile çalışıyoruz. Ses sanatçımıza okuyacağı metni iletiyoruz, ön hazırlıkların ardından dış ses geçirmez, yalıtımlı kabinde seslendirmenin yapılmasını sağlıyoruz. Tamamlanan ses dosyalarını ham olarak ya da video dosyalarına senkronize ederek gönderebiliyoruz. Bununla birlikte dosyalar sizin istediğiniz formatta ve belirlediğiniz gönderim yöntemi ile ulaştırılıyor. Bunlara ek olarak CanCan Tercüme ailesi olarak prodüksiyon hizmetleri sağladığımızı da ekleyelim. Servis ve hizmetlerimize yönelik bilgi edinmek ya da fiyat teklifi almak isterseniz bize dilediğiniz irtibat araçlarımız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Norveççe Dilinin Özellikleri

  • Bokmal ve Nynorsk olmak üzere iki farklı lehçede konuşulan dil İskandinavca olarak da biliniyor.
  • Danca ve İsveççe ile birbirine çok yakın olması dolayısıyla bu dillerden birini bilen kişi diğerini de kolaylıkla anlayabiliyor.
  • Norveç dili Danca ile aynı alfabeyi kullanıyor. Birbirinden ayrılan noktalar ise kendini kimi kelimelerin telaffuzlarında belli ediyor.
  • Dil toplamda 29 harften oluşuyor ve -e sesi uzatılarak okunuyor. Norveççe alfabe birkaç kelimenin okunuşunun farklı olması dışında İngilizce ile benzerlik gösteriyor.
  • Dili öğrenmek isteyenlerin kelime ve harflerin okunuşları en baştan doğru öğrenmesi önem arz ediyor. Farklı telaffuz konuşmada bozukluklara sebebiyet verebiliyor.

Kaliteli ve Hızlı Çeviri İpuçları

Çeviri dili ne olursa olsun, kaliteden ödün vermemeyi ilk sıraya yerleştirmeye özen gösterin. Dijital ve basılı tercüme metinlerini bir nevi mevcut ve potansiyel müşterileriniz için hitabet tarzınız olarak düşünebilirsiniz. Sorunlu çeviriler marka imajınızı etkilediğinden hem kısa hem de uzun vadede sorun teşkil edebiliyor. Türkçe Norveççe tercüme Google translate ve diğer online çevirici uygulamaları ile de hazırlanabiliyor. Bu da organik bir üslup oluşmasının önüne engel koyabiliyor. Bilgi vermeyen, bilgiyi tam vermeyen, yanlış yönlendirmeler içeren metinler okura güvenli gelmiyor.  Bu noktada, sektöre yön veren, işlerinize ivme katacak Norveççe çeviri büroları ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Nitelikli Norveççe tercüme ücreti çevrimiçi uygulamalarla yapılanlara göre daha farklı bir yapı çizse de size vizyonunuza yakışır, sorunsuz ve net anlaşılır içerikler sunmayı vadediyor. Bütçe dostu fiyatlandırma seçeneklerimizi öğrenmek isterseniz bize 7/24 ulaşabilirsiniz.   

CanCan tercüme bürosu olarak verdiğimiz tüm dillere göz atmak için tıklayın.

CanCan tercüme bürosu olarak tüm hizmetlerimize göz atmak için tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button7/24 Arayın Hemen Teklif Alın